HAKKIMIZDA

1978 yılında eczacılığa başlayan kurucularımızdan A.Celalettin Şener, 1988 yılında FARMAKON İLAÇ KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. ile ilaç imalat sektörüne adım atmıştır.

Hemodiyaliz solüsyonları üretimine karar verilmesi ile 17.04.1995 yılında RENAL İLAÇ KİMYA VE SAGLIK ÜRÜNLERİ SAN.PAZ. A.Ş. kurulmuştur.

Renal ilaç , 3 değişik formülasyonda asetatlı hemodiyaliz solüsyonları üreterek sektöre adımını atmıştır.

1998 yılı başında, hemodiyaliz tedavisinde kullanılan hemodiyaliz sarf malzemeleri ithalatına karar verilmiş, İtalyan BELLCO S.r.l. firması ile tek yetkili distribütörlük sözleşmesi imzalanmıştır. Aynı yıl bikarbonatlı hemodiyaliz solüsyonları üretim ruhsatı alınmıştır.

2001 yılında Tayvan BİOTEQ Firması ile, tek yetkili distribütörlük sözleşmesi imzalanarak arter-ven setleri ve fistül iğneleri de ürün listesine eklenmiş ve RO Su Sistemleri üretimine başlanılmıştır...

Şimdilerde Renal, DORA marka HF ve LF  Diyalizerler, Fistül iğneleri , Vital  AV setleri , BELLCO diyaliz makineleri, Konsantre hemodiyaliz solusyonları ile bir diyaliz merkezinin fizibilite aşamasından başlayarak, kuruluş ve hizmet aşamalarında tüm ihtiyaçlarını karşılayan, anahtar teslimi diyaliz merkezi kurabilecek ülkemizdeki ender firmalardan birisi olmuştur.

2011 yılında evsel su arıtımında önde gelen firmalardan AKUA firması ile de distribütörlük sözleşmesi imzalanarak , bu alanda da etkin bir rol hedeflenmştir.

ISO 13485 kalite güvence ve CE belgelerine sahip olan Renal;

Renal Konya (Merkez), İstanbul, İzmir, Samsun illerinde yerleşik tecrübeli ekibiyle en yakın çözüm ortağınızdır.